Království lesa Lipno
KRÁLOVSTVÍ LESA

Lesní hřiště pro malé i velké, 30 minut cesty autem od našich apartmánů.

Království lesa Lipno
KRÁLOVSTVÍ LESA

Lesní hřiště pro malé i velké, 30 minut cesty autem od našich apartmánů.

 

KRÁLOVSTVÍ LESA

Nové lesní město s množstvím herních prvků přibližuje krásu a rozmanitost šumavského lesa.

V Království lesa najdete několik desítek atrakcí, lesní zoo, tvořivé dílničky a mnoho dalších herních prvků. Některé z nich vznikly přímo na míru tomuto nádhernému zákoutí šumavské přírody. Strávíte u nás hodiny zábavou, která je určena pro všechny generace.

Unikátní lesní hřiště Království lesa má nové obyvatele. Slyšíte? … to mňouká kočka divoká. Tento divoký kocouří mladík zdobí novou lesní zoo od zhruba poloviny března letošního roku. Kochat se můžete také veverčími mláďátky nebo dvojící puštíků. Stálicí jsou naše kozičky, které si můžete pomazlit. V čele stojí vždy kozlík Kája. Poznáte ho. Je nejmazlivější.

Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky zvířat, pro které je les domovem. Veverky, kuny, plchové, jezevci, lišky… Právě jejich život a pohyb inspiroval tvůrce Království lesa k tomu, abyste i vy nahlédli do tajemství skrytého v zeleni.

Naučíte se ale také rozeznávat stromy. Zjistíte, jaké vlastnosti má dřevo a jaké jsou možnosti jeho využití. Poznáte stopy jeho zvířecích obyvatel a pochopíte zákonitosti života lesního společenství.

Budete si moci zahrát na originální dendrofon, vyzkoušíte hmatový chodník, nahlédnete do hmyzího hotelu nebo okusíte život v duté kládě.

Nové šumavské království je velkorysé. Proto si každý návštěvník odnese i dárek z nejcennějších – moudrost a bohatství lesa, které se dědí tisíce let od semínka až po vzrostlé mohykány. A nádavkem získáte čistou energii a radost z pohybu na čerstvém vzduchu.

Adresa:

Království lesa Lipno
Lipno nad Vltavou 307
382 78 Lipno nad Vltavou

Telefon: +420 380 420 726
E-mail: info@kralovstvilesa.cz
Web: www.kralovstvilesa.cz

/ Rezervace

/ Najdete nás

Rožmberk nad Vltavou 50
382 18 Rožmberk nad Vltavou
 

GPS: 48.6526308N, 14.3612814E

/ Navštivte také